Aprašymas

Azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės, netoksiškos ir chemiškai inertiškos dujos. Azotas yra nedegus, todėl priešingai nei deguonis, malšina degimo procesus. Azotas naudojamas chemijos pramonėje (trąšoms, sprogstamosioms medžiagoms, dažikliams, vaistams ir kitiems cheminiams produktams gaminti), maisto pramonėje (maisto produktų sandėliavime ir pakavime, norint išvengti produktų gedimo), elektronikoje (tranzistorių, diodų, integruotų grandinių gamyboje), metalurgijos pramonėje (nerūdijančio plieno gamyboje, tikrinant vamzdynų hermetiškumą). Dėl savo inertiškumo azotas taip pat naudojamas automobilių bei lėktuvų ratams užpildyti.

Chemijos pramonė

Azotas naudojamas kaip apsauginės dujos, siekiant apsaugoti skysčio pavidalo žaliavas arba produkciją nuo peroksidų bei užsiteršimo deguoniniais komponentais, ruošiant katalizatorius ir transportuojant polimerinius miltelius. Jis naudojamas gaminant amoniaką, o iš šio – karbamidą – birias trąšas, turinčias didelę azoto koncentraciją. Suspaustos azoto dujos yra nelaidžios, todėl naudojamos aukštos įtampos įrangoje ir vamzdynų hermetiškumui užtikrinti.

Metalų apdirbimas

Azotas naudojamas termiškai apdoroti įvairiems metalams, nes sukuria inertinę terpę, kuri neleidžia vykti oksidacijos procesui.

Elektronika

Siekiant visiškai apsaugoti puslaidininkių ir litavimo procesus nuo priemaišų bei oksidacijos, azotas naudojamas elektroninių dalių (pvz.: tranzistorių, diodų, integruotų grandinių) gamyboje.

Transportas ir aviacija

Siekiant padidinti ilgaamžiškumą, sumažinti sprogimo tikimybę ir padidinti slėgio stabilumą, drėgmės bei oksidacijos nepalaikantis azotas naudojamas kaip alternatyva orui automobilių padangose. Azotas puikiai pritaikomas karinėse aviacinėse kuro sistemose (užsidegimo rizikai sumažinti).

Kainoraštis

Prekė/balionas Baliono tipas Dujų kiekis Kaina be PVM Kaina su PVM
Dujinis azotas 4.6
5 l balionas Euro 0,95 m3 4,96 6,00
10 l balionas Euro 1,91 m3 9,50 11,50
20 l balionas Euro 3,9 m3 13,22 16,00
50 l balionas Euro 9,5 m3 20,66 25,00
1 m3 kaina pildant į nestandartinius balionus* 1 m3
Atsisiųsti SDL

Susisiekite su mumis

Darbo laikas:
I-V 08:00 – 18:00
VI 09:00 – 14:00

Telefonas:
+370 612 77070

El. paštas:
techdujos@gmail.com